500 TL ve üzeri tüm siparişlerinizde kargo bedava!
Aradığınız ürün adını yazınız...
RSS

Blog

Bitkisel aromatik ve uçucu yağların özellikleri.
Yorumlar (0) Bitkisel aromatik ve uçucu yağların özellikleri.
Bebeklerde gaz giderici, mide gazı giderici,ter kesici ve idrar arttırıcı etkileri vardır. astım ve bayanlarda adet düzensizliklerinde hormon dengelenmesinde kullanılır. Cilt bakım ve temizliğinde kullanılır. On iki parmak bağırsağındaki yaralara da faydalıdır.
Bitkisel çay olarak tüketilen bitkilerin özellerikleri
Yorumlar (0) Bitkisel çay olarak tüketilen bitkilerin özellerikleri
Anason öncelikle gaz söktürücü, mideyi güçlendirici ve öksürüğü yatıştırıcı olarak çok faydalıdır.Sürekli hıçkırıklarda bir bardak anason çayı denenebilir.
Şeker (diyabet)hastalığının belirtileri ve alınması gereken önlemler.
Yorumlar (0) Şeker (diyabet)hastalığının belirtileri ve alınması gereken önlemler.
Vücudumuzun enerji ihtiyacı, yiyeceklerimizdeki temel besin öğeleri karbonhidrat, protein ve yağlardan sağlanır. Emilebilmek için en küçük parçalarına ayrılan besin öğelerinin en önemlisi “glukoz” adı verilen basit şekerlerdir.
Karaciğer yağlanması ve alınması gereken önlemler.
Yorumlar (0) Karaciğer yağlanması ve alınması gereken önlemler.
Karaciğer yağlanması Tıb dilinde ‘Hepatosteatoz’ ve “ Steatoz” olarak bilinir ve karaciğer hücrelerinde çeşitli nedenlerden dolayı fazla yağ birikmesiyle meydana gelir. Normalde karaciğer hücrelerinde az bir miktarda yağ bulunabilir ve bu durum karaciğerde herhangi bir hasara yol açmaz.
Astım bronşit hastalığı'nın sebepleri ve alınması gereken önlemler.
Astım bronşit hastalığı'nın sebepleri ve alınması gereken önlemler.
Astım bronşit nedir, astım bronşit denilince bronşlarda iltihaplanmayla birlikte daralma olur. Bu daralmaya bağlı olarak hastalarda, normal bronşitten farklı olarak nefes darlığı ve hırıltılı nefes alıp vermektir. Akciğerlerimizde bulunan ve akciğerlerimize hava taşımaya yarıyan bronş dediğimiz borucukların içinin iltihabıdır. Normal bir bronşitte oluşan bronşlarda daralma yapmaz.
Blog Arşivi
Kapat