500 TL ve üzeri tüm siparişlerinizde kargo bedava!
Aradığınız ürün adını yazınız...
Tümüne geri dön

Bitkisel aromatik ve uçucu yağların özellikleri.

Bitkisel aromatik ve uçucu yağların özellikleri.

 

ADAÇAYI YAĞI

Bebeklerde gaz giderici, mide gazı giderici,ter kesici ve idrar arttırıcı etkileri vardır. astım ve bayanlarda adet düzensizliklerinde hormon dengelenmesinde kullanılır. Cilt bakım ve temizliğinde kullanılır. On iki parmak bağırsağındaki yaralara da faydalıdır.

 

SAGE OIL

It has some effects like carminative,antiperspirant and urine adjuvant and asthma. It is used for menstrual irregularity and skin care. Useful for wounds at duodenum.

 

ALABALIK YAĞI

 

Alabalık yağının kullanım alanları şunlardır.Romatizma ve bel ağrılarına, bel fıtığı,kas ağrılarında kullanılır. Ayrıca kas gevşetici olarak ve kireçlenmeler,mafsal ağrılarında etkilidir.Cilde masaj yapmak suretiyle kullanılır.

 

TROUT OIL

It is used for rheumatism pains, hernia of the loins, myogenic pains. In addition to, using as relaxant. Effectivte on calcification. Uses by giving a massage on skin.

 

ATKESTANESİ YAĞI

Vücuttaki kılcal damarların geçirgenliğini arttırarak dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan dolaşımını arttırır.Balgam sökücü etkisinin olmasının yanında göğüs ağrılarına da iyi gelir.

Hemoroid yani basura iyi gelmesi de at kestanesi yağının faydaları arasındadır.

 

HORSECHESTNUT OIL

It is beneficial circulating system by increasing permeability of capillaries on the body. Increases bloodstream. Useful for chest pains and has guaiacol effect.Useful for hemorrhoids.

 

AVAKADO YAĞI

 Cildi nemlendirici özelliği vardır. Cilt yumuşatıcıdır. Kas gevşeticidir. Selülit için yararlıdır. Böbrek taşı söktürücü olarak faydalıdır.

 

AVOCADO OIL

It has relaxant and moisturising effect. Soften the skin. Useful for cellulite and renal calculus.ARDIÇ YAĞI
Kalp yetmezliği soğuk algınlığı ve romatizmal hastalıklarda kullanılır. burkulma ve çarpma gibi kazalarda ağrı kesici ve hareket kabiliyetini arttırıcı özelliği vardır. Astım hastalarında ve idrar tutamayan çocuklarda faydalıdır.

JUNIPER OIL

Useful for coronary failure,cold and rheumatismal diseases. It has features as increasing locomotion and painkiller effect at accidents. Useful for asthmatic patients and children who are suffer from urinary incontinence.


BİBERİYE YAĞI

İdrar söktürür gaz giderir, kan dolaşımını arttırır, bronşite ve sinüzite, sarılık ve karaciğer yetmezliğinde de kullanılır. Uykusuzluğu ve sinir sistemini düzenler. Kolestrolü denetler.

 

ROSEMARY OIL

Useful for bronchitis,sinusitis,hepatitis and liver failure. It is diuretic and increases bloodstream. Regulates insomnia and neural system. Balances cholesterol.
BUĞDAY YAĞI

Hücre yenileyici, selülit için; yanık yara ve diğer cilt problemlerinde kırışıklıklarda etkili olarak kullanılır. Ayrıca hassas ve yıpranmış saçlar için faydalıdır. Cilt lekeleri güneş lekeleri ve doğum lekelerini giderir.

 

WHEAT OIL

It has rejuvenescence effect. It is used effectively for cellulite,wounds,ambustion and other skin problems. Useful for stressed hair. Eliminates skin blemishes, sunspot and birthmarks.
CEVİZ YAĞI
Kuru ciltlerde yumuşatıcı ve besleyici etkiye sahiptir. Doğal nemlendiricidir. Saç diplerini ve saçları besler. Ayrıca romatizmaya iyi gelir. Güneşte bronzlaştırıcı olarak kullanılır.

WALNUT OIL

It has emollient and nutritive effects on dry skin.It is a natural moisturizer. Cares hair. Useful for rheumatism. Uses as bronze at the Sun.ÇÖREK OTU YAĞI


İdrar ve süt arttırıcı iştah açıcı, adet söktürücü etkilere sahiptir. Ayrıca astımı şeker, romatizma tedavisinde ve grip döneminde bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun dirençli tutulmasını sağlar. Hemoroide faydalıdır. Saçı besler dökülmesini önler.

NIGELLA OIL

It has features like that diuretic,galactagogue, appetising etc. Uses treatment of asthma,diabetes and rheumatism and provides body resistance by strengthening  the body at flu infection. Useful for hemorrhoids. Prevents hair loss.DEFNE UÇUCU YAĞI

Yemeklerde güzel koku vermek için kullanılır. Gargara yolu ile alındığında bademcik iltihaplarında soğuk algınlığına ve gribal enfeksiyonlara iyi gelir. Terletici ve antiseptik özelliklere sahiptir. Saç ve kafa derisi tedavilerinde kullanılır. Saç büyümesine etki eder. Ayrıca gaz giderici ve kan gevşeticidir.

 

LAUREL ESSENTIAL OIL

 It is used to give aroma at foods. Useful for influenza,cold and quinsy if it is used mouthwash. It has antiseptic and sudoriferous effects. Uses at hair and scalp skin treatments. Useful for hair growing. However, it is carminative .
FINDIK YAĞI
Kuru ve yıpranmış ciltlere rahatlıkla uygulanır varis ve saçkıran hastalığı içinde faydalıdır. doğum öncesi, doğum sonrası cildin esnekliğini sağlamak ve cilt çatlağını önlemek amacıyla masaj yapılarak kullanılır.

 

HAZELNUT OIL

Uses at dry and worned skins. Useful for varicosis and ringworm illnesses. It is used by massaging to prevent skin chaps at postnatal and prenatal period.

 

GLİSERİN YAĞI

Cildi besler ve yumuşatır. Ayaktaki, eldeki ve ciltteki çatlakları giderme özelliği vardır. Nemi hapsetme özelliği sayesinde gliserin cildinizi yumuşatır ve nemlendirir. Gliserin saçınızdaki nem oranını dengelemesi de bulunmaktadır. Saçınıza saf gliserin sürdüğünüzde havadaki nemi çekerek saçlarınızın nem oranını artıracaktır.

GLYCERINE OIL

It supports and softens the skin. It removes wounds and stains on feet,hands and skin. It moistens and softens your skin. Balances moisture rate on your hair. Increases moisture rate on your hair when use it.GÜL YAĞI

Ağrı kesici, keyif verici, uyutucu, öksürük kesici etkileri vardır.Kabızlık ve tansiyon düşmesinde etkilidir. Ayrıca saç uzatıcı ve besleyici etkiye sahiptir.

ROSE OIL

It is painkiller , delighting , drowsy and antitussive and chlorothiazide.  Useful for bowel obstruction. And it has hair growing and feding effect.HAVUÇ YAĞI


Ultraviole (UV) ışınına karşı vücut bağışıklığını arttırır . Cildin bozulmasını önler. Güneş yanıklarının iyileşmesine yardımcı olur. Hücre yenileyici İdrar attırıcı kan temizleyici kan yapıcı ve kollestrolü düzenleyici etkileri sahip olduğu bilinmektedir.Ayrıca ses tellerine faydalıdır. güneş yağları da bronzlaştırmayı kolaylaştırır.

CARROT OIL

 

Increases body immunity against ultra violet. Prevents skin breakdown. It is helpful to cure sun burnts. It has cell renewal , diuretic , hemanitic effects and balances cholesterol. Useful for vocal folds.


HARDAL YAĞI

Hardal otu yağı romatizmaya iyi gelmektedir.Vücut içerisinde kireçlenmeden ötürü meydana gelen ağrıların iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Akciğer zarında oluşan iltihaplanmaya engel olmaktadır.Öksürürken çektiğiniz acıyı azaltarak, öksürüğünüzün kesilmesini sağlar.

MUSTARD OIL

It is useful for rheumatism and aches which comes from calcification. Prevents pleurisy. It is antitussive.

HİNT YAĞI

Doğal müshil olarak kullanılabilir. Kabızlığı giderici etkisi vardır.Cildi nemlendirerek yumuşamasını sağlar.Saçın yapısında etkilidir. Saç uzamasına yardımcı olur.Kaş ve kirpiklerin yapısını güçlendirir. Gürleşmelerinde etkilidir.


CASTOR OIL

 

It can be use as natural aperient. It has laxative effect. Softens the skin by moisturizing. Useful for hair growing. Strenghtens the structure of eyebrow and eyelash.


HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Hazım kolaylaştırıcı bulantı ve kusmayı giderici etkiye sahiptir.İltihaplanmaya karşı etkili olması nedeni ile haricen eklem ve kas ağrılarına romatizmaya karşı kullanılır. Fiziksel yorgunluğu giderici etkiye sahiptir. Saç dökülmesinde etkilidir. Ayrıca pastalarda esans olarak kullanılır.

COCONUT OIL

 

It has digestive effect and prevents nausea and vomiting. It uses on arthralgia and myalgia and rheumatism through its anti-inflammatory effect. Reduces tiredness. Effective on hair loss. It can uses as essence at pastry.ISIRGAN TOHUM YAĞI

Saç dökülmesinde romatizma hücre yenileyici kan temizleyici, miyom küçültücü olarak kullanılır.

 

NETTLE SEED OIL

 

Useful  for hair loss, rheumatism, myoma. It is cell renewal,

JOJOBA YAĞI

Cildi yumuşatır. Çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak için kullanılır.Kuru ciltleri nemlendirir. Akneleri giderir. kuru ve kırık saçları besler parlaklık verir. Saç şekillendirici olarak kullanılır.

 

JOJOBA OIL

 

Softens the skin. Uses to reduce wrinkles and facial lines. Moisturizes dry skins. Removes acnes. Gives shining appearence dry and broken hairs. Uses as hair conditioner.

 KABAK ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Kabak çekirdeği yağı idrar zorluklarında fayda sağlar.Sabahları sık oluşan mide bulantılarını azaltır.Bağırsakların düzgün çalışmasına yardımcı olur.Çocuklarda oluşan bağırsak kurtlarına iyi gelir.Mesanede oluşan iltihaplara iyi gelmektedir.


PUMPKINSEED OIL

 

Useful for dysuria. Reduces nausea. Assists to regular intestinal activity. Useful for entozoa which are seen at children and cystitis.


KANTARON YAĞI

Hazmı kolaylaştırıcı ve iştah açıcı özelliklere sahiptir. Ateş düşürücü etkisi vardır. Ülser ve gastritte iyileşmeyi hızlandırır. Bağırsak spazmlarını çözer. Bağırsak solucanlarını düşürür. Hemoroide faydalıdır. Yara ve yanıkları iz bırakmadan iyileştirir.

 

CENTAURY OIL

 

It has digestive and appetizing effects. It is antifebrile. Supports recovery period of ulcer and gastritis. Cures intestinal spasms. Removes ascarids. Useful for hemorrhoids. Cures burnt and wounds without scarring.KARANFİL YAĞI

Ağız ve mide kokularını giderir. Sinirleri uyuşturur antiseptik ve ağrı kesici olarak kullanılır. Diş ağrılarında etkilidir. Dişeti çekilmesi ve iltihaplarında faydalıdır. Haşere kovucudur.

CLOVE OIL

 

Prevents foul breath. Benumbs the nerves. It is an antiseptic and uses as painkiller. Useful for toothaches, recession and gingivitis.In addition to, it uses as insect repeller.


KAYISI YAĞI

Yüz temizliğinde kullanılır. Akneleri temizler. Cilde canlılık verir. Yaşlanma ile ortaya çıkan kırışıklıkları giderir. Nemlendirici özelliğe sahiptir. Parazit problemlerinde kullanılır. Pastalarda esans olarak kullanılır.

 

APRICOT OIL

 

Uses on facial cleaning. Cleans acnes. Gains shining to face. Prevents effects of aging. It has moisturizing effect. Uses as  essence at pastry.KEKİK YAĞI

Bronşit, nezle, grip, solunum yolu rahatsızlıklarına dişe eti iltihaplarına iyi gelir. kurt düşürücüdür. Alyuvar oluşumunu arttırır. Şeker hastalığına iyi gelir. Yara ve yanıklara antiseptik olarak kullanılır. Romatizmaya iyi gelir.Gastrit gibi mide rahatsızlıklarına yardımcı olur

THYME OIL

 Useful for bronchitis,,the sniffles, influenza, respiratory tract diseases and gingivitis.It is erythropoietin. Useful for diabetes and rheumatism. Uses as antiseptic on wounds and burnts. It is helpful for gastrite and other stomach diseases.


KETEN YAĞI

Menapoz sıkıntılarını giderir. Mide ağrılarını ve kabızlığı giderir. Hazmı kolaylaştırır. Sindirim sistemi iltihaplarında etkilidir. Zihin açıcıdır.

FLAXSEED OIL

 Removes menopause problems, stomachache and bowel obstruction. It is digestive. Effective on digestive system diseases. Useful for memory.


KUDRETNARI YAĞI

Kudret narı yağının ülser hastalığına, gastrite, bağırsaklardaki birçok rahatszlığın giderilmesinde oldukça faydalıdır.Egzamaya ve sedef hastalığına iyi gelir.

Vücutta oluşmakta olan yaraların giderilmesinde merhem olarak kullanılır.Yanık ve yaraların iyileşme dönemini hızlandırmakta kullanılır.

 

BITTER GOURD OIL

 

It is powerful for treatment of ulcer,gastrite and bowel diseases. Useful for eczema and psora. Uses as ointment on wounds. Uses on burnts and wounds.LAVANTA YAĞI

İdrar attırıcı ve romatizma ağrıları dindirici etkileri vardır. Baş ağrısı stres ve kas ağrıları için iyi gelir ayrıca güve ve sivrisinekleri uzaklaştırmak için kullanılır. Hassas ve yağlı ciltler için tavsiye edilir. akneleri ve vücuttaki kötü kokuları giderir. cilde sürüldüğünde ateşi düşürür. saçtaki sirkeleri gidericidir. kozmetik amaçlı esans ve banyo yağı olarak kullanılır.

LAVENDER OIL

 

It is diuretic and prevents rheumatic pains. Useful for headache, stress and muscle pains. Uses move away mosquitos. It is suitable for tender and oily skins. Prevents acnes and effluvia.  Reduces fever when rub on skin. It can be used essence and bath oil.KAKAO YAĞI

İdrarı söktürür.Vücuttaki zehirli maddeleri dışarı atar.Böbrek iltihabını giderir. Besleyici,uyarıcı,iştah açıcı ve kuvvet vericidir.Haricen basur memelerini,kadınların göğüslerindeki yara ve çatlakları yumuşatmak için kullanılır. 
 

COCOA OIL

 

It is diuretic. Expurges toxicant from body. Removes nephritis. It is roborant, appetizing, nutritious. It uses for wounds and wrinkles which happens on breasts at women and hemorrhoids by rubbing it.

LİMON YAĞI
Ferahlık verir. Grip ve soğuk algınlığına karşı korur. Hafızayı güçlendirir. Boğaz ağrısı mide yanması kan temizleme ve böbrek taşında , bağdokusu hastalığında kas kuvvetlendirir. Diş etini kuvvetlendirir. Sivilceleri giderir. Cildi güzelleştirir. Vücuttaki istenmeyen yağların atılmasını sağlar.Tonik olarak kullanılır. mikrop öldürücüdür.. Böcek ve sinek ısırmalarında kaşıntı ve şişmeleri önler pastalara esans olarak kullanılır.

LEMON OIL

 

Provides airiness. Protects to body against influenza.Strenghtens the memory. Useful for throat ache,pyrosis, kidney stone, collagen tissue diseases. Strenghtens gingiva. Removes acnes. Beautifies the skin. Uses as tonic. It is germicide. Prevents itching because of fly bite. Uses as aroma at pastry.


NANE YAĞI
Mide bulantısını keser. Hazmı kolaylaştırır. Gaz söktürücüdür. Sinirleri güçlendirir baş ağrılarına iyi gelir. Selülit tedavisinde kullanılır. Anne sütünü arttırır. Bağırsak solucanlarını temizler.

 

PEPPERMINT OIL

 

Prevents nauseation. It is digestive. Useful for headaches and strengthens nerves. Uses on cellulite treatment. Increases breast milk. Removes ascarids.


OKALİPTÜS YAĞI

Kabızlık, öksürük, sinüzit, şeker hastalığı, romatizma ve selülite etkilidir.

EUCALYPTUS OIL

 

It is useful for bowel obstruction, cough,sinusitis,diabetes, rheumatism and cellulites.


PAPATYA YAĞI
Duyarlı ve problemli ciltler için yaraları iyileştirici ve cildi besleyen özelliğe sahiptir. Bademcik ve diş iltihabında kullanılır.

 

CAMOMILE OIL

 

Camomile oil can be attributed to its properties as an antispasmodic, antiseptic, antibiotic, antidepressant, antineuralgic, antiphlogistic, carminative, cholagogue, cicatrisant, emenagogue, analgesic, febrifuge, hepatic, sedative, nervine, digestive, tonic, antispasmodic, bactericidal, sudorific, stomachic, anti inflammatory, anti infectious, vermifuge, and vulnerary substance.


PORTAKAL YAĞI

Mide rahatsızlıklarını geçirir. Hazmı kolaylaştırır. Ateş düşürücüdür. Romatizmada faydalıdır. Cildin güzel olmasını sağlar. Yara ve yanıkların tedavisinde kullanılır. Cildi sıkılaştırır. Sivilce ve akneleri kurutur. Tonik olarak kullanılır. Pastalara esans olarak kullanılır. Kan dolaşımını düzenleyicidir. Sinir yatıştırıcıdır.

ORANGE OIL

 

Removes stomach disorders. It is digestive and antifebrile. Useful for rheumatism. It beautifies the skin. Uses on wound and burnt treatments. Tightens the skin. Dries acnes. Uses as tonic. Uses as aroma in pastry. Regulates blood circle. It is neuroleptic.


SARIMSAK YAĞI
Mikrop öldürücüdür. Yüksek tansiyonu düşürür. İştah açar hazmı kolaylaştırır. Kabızlığı giderir. Kanı temizler. Kalp adalesini kuvvetlendirir. Siyatik varis romatizma, mafsal iltihabında faydalıdır. ayrıca saç uzamasını sağlar, dökülmesini önler, saçkıran hastalığına iyi gelir.

GARLIC OIL

 

It is germicide. Decreases hypertension. It is appetizing. Removes constipation. Cleans the blood. Strengthens cardiac muscle. Useful for sciatica pain, varicosis, rheumatism and arthritis diseases. Provides hair growing and prevents hair loss. Useful for alopecia.


TATLI BADEM YAĞI
Kuru ve çatlak ciltleri çok olumlu etkiler ve pürüzlerini giderir. Ayrıca saç besleyici olup dökülmesini önler. Kabızlık giderici özelliğe sahiptir.

SWEET ALMOND OIL

 

Useful for dry skins. Prevents hair loss. Removes constipation.


SUSAM YAĞI
Dahilen müshil, haricen ise özellikle kuru ciltlere kirpik, kaş ve saçlara rahatlıkla kullanılır. Şeker hastalığında da kullanılmaktadır. yanıklarda iyileştirme özelliği vardır.

SESAME OIL

 

It uses as aperient and uses on eyelash,eyebrow and hair for dry skins. Uses for diabetes. It has remedial effect for burnts.


ÇAM TEREBENTİN YAĞI
Solunum bel soğukluğunda ve idrar yolu hastalığında kullanılan etkili bir antiseptiktir. saçı besler. dökülmeyi önler kepeği gideriri. ve saçı kuvvetlendirir. Saç diplerinde mikro organizmaların oluşumunu engeller.

 

PINE TURPENTINE OIL

 

It is effective antiseptic on gonorrhoea,urinary tract diseases and respiratory illness. Prevents hair loss and dandruff. Strenghtens the hair. Prevents comprise of micro organisms in hair roots.


MENEKŞE YAĞI
Cilt hastalıkları, egzama, dermatit ve uyuzda kullanılır.Mikrop kırıcıdır. saç dökülmesine karşı etkilidir. Kuru saçları nemlendirir. Parlaklık ve canlılık verir. kozmetik endüstrisinde kullanılmaktadır.

 

VIOLET OIL

 

It uses on skin diseases. It is germicidal. It is effective on hair loss. Moistureses and shines dry hair.

PELESENK YAĞI

Migren ağrılarına karşı çok iyi bir ağrı kesici özelliği vardır. Migren ağrılarında pelesenk yağı şakaklara sürülerek kullanılır.Romatizma sonucu oluşan eklem ağrılarına iyi gelir.Kasları gevşetici ve kas ağrılarını giderici özelliği bulunmaktadır.Ağrıyı kesici yağlarla kullanıldığı zaman etkisi daha yüksek olur.

OPOBALSAM OIL

It is powerful painkiller for sick headache. It uses on sick headache by rubbing on tempes. Useful for arthralgia which is happened by rheumatism.It is relaxant. When is used together with painkiller oils, it will be more effective.

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Ağız içi yaraları için destek bir üründür.Kalp hastalıkları riskini azaltır.Her türlü gıdaya karıştırılarak tüketilebilir.

Cilt kırışıklıklarını giderir ve cilt sarkmasını önler.Yorgun ve ağrıyan vücut için büyük bir rahatlama sağlar.

 

GRAPE SEED OIL

 

It is useful for oral wounds. Decreases the rate of risks heart diseases. It can be consumed whatever food. Removes skin wrinkles and prevents skin prolapse. Provides relaxing effect to tired and aching body.

ZEYTİN YAĞI

Çocuklarda beyin gelişiminde etkilidir. Gelişim çağındaki çocukların kemiklerinin güçlenmesini hızlandırmaktadır. İçinde birçok vitamin içermektedir. Başta E vitamini, A, D ve K vitamini bulunmaktadır. Vitaminler sayesinde hücrelerin yenilenmesi sağlanmaktadır. İdrar yollarındaki iltihapların ve safra kesesindeki rahatsızlıkların giderilmesinde etkin olarak kullanılmaktadır. Cilde ve saça faydalıdır. Saça sürüldüğü zaman kepeği engeller ve dökülmeyi önler.

OLIVE OIL

 

It is useful for brain development at children. It is fortifier for bone development at children. It contains too many vitamins ( vitamin E,A,D and K ). It renovates cells with vitamins. It uses treatment of  urethritis and gallbreader diseases. Useful for hair and skin. Prevents dandruff and hair loss.


 

Yorumlar
Yorumunuzu bırakın Kapat
Kapat