500 TL ve üzeri tüm siparişlerinizde kargo bedava!
Aradığınız ürün adını yazınız...
Tümüne geri dön

Bitkisel çay olarak tüketilen bitkilerin özellerikleri

Bitkisel çay olarak tüketilen bitkilerin özellerikleri

ANASON ÇAYI

Anason öncelikle gaz söktürücü, mideyi güçlendirici ve öksürüğü yatıştırıcı olarak çok faydalıdır.Sürekli hıçkırıklarda bir bardak anason çayı denenebilir.

İştah açıcıdır, yemeklere karşı duyulan tiksintiyi giderir.

شاي اليانسون:

يفيد شاي اليانسون في طرد الغازات من البطن، كما يقوِّي المعدة ويساعد في علاج أمراض الربو والكحة، وهو علاج فعّال لفقدان الشهية.

 

ANASONE TEA

Strenghts the stomach and uses as antitussive. It can be use at hiccough. It is appetizing. Removes disgust against foods.


 

KUŞBURNU ÇAYI

Bulaşıcı hastalıklara ve soğuk algınlığına karşı, bedenin savunma sistemlerini güçlendirir.Bedendeki güçsüzlük ve bitkinlik durumlarına karşı en iyi doğal ilaçtır.Müshil etkisi vardır.Tonik ve besleyicidir.

شاي النسرين:

يستخدم في علاج الأمراض المعدية ونزلات البرد وقوة المناعة، هو من أفضل الأدوية الطبيعية التي تعالج ضعف البدن، كما يساعد في علاج الإمساك وهو مغذ ومنشط أيضا.

 

ROSE HIP TEA

Strenghts immune system against contagious diseases and cold. It is most powerful medicine for muscle weakness and fatigue. It has aperient effect. It uses as tonic.

 


REZENE ÇAYI

İştah açıcıdır. Mide ve bağırsak hastalıklarında rahatlatıcıdır. Sindirime yardımcı olur. Mide ve bağırsak gazlarını söktürür. Emziren annelerde, sütü artırıcıdır.

 

شاي الشمر:

فاتح للشهية، مريح للمعدة والأمعاء ومساعد على الهضم وطارد لغازات المعدة، كما يساعد على إدرار اللبن عند الأمهات.

 

FENNEL TEA

It has savory effect. Uses at stomach and intestinal diseases. Supports digestion. It is galactagogue.


KARABAŞ ÇAYI

Balgam söktürücüdür. İdrar yolları iltihaplarını giderir.Antiseptik ve yara iyileştiricidir.Ağrı kesicidir. Sinirsel bas ağrısı ve uykusuzluğa iyi gelir.

شاي الضرم المكور:

طارد للبلغم ويعالج التهابات التي تصحب عملية التبول، ومطهر ويساعد على التئام الجروح ومسكن للآلام، كما يعالج حالات الأرق والصداع.

 

FRENCH LAVENDER TEA

It is expectorant. Removes urethritis. It is antiseptic and painkiller. Useful for insomnia and headache.

 

 

 


MELİSA ÇAYI

Sakinleştirici etkisi olup korku ve depresyon sonucu olabilen sindirim problemlerine karşı basari ile kullanılır.Kalbi ve kan dolaşımını güçlendirir.

شاي مليسا:

مهدئ فعال لعلاج حالات الخوف والاكتئاب التي قد تنتج عنها مشاكل في الجهاز الهضمي، كما يقوي القلب ويساعد على تدفق الدم.

 

MELISSA TEA

It has tranquillizer effect. Uses at digestive troubles which are caused by fear and depression. Strenghtens the heart and bloodstream.


ISIRGAN ÇAYI

Kan temizleyici olduğundan egzama ve bazı mantar Hastalıklarına iyi gelir. Sivilcelere iyi gelir.Kan temizleyici özelliğinin yani sıra kan yapıcı özelliği de vardır.

شاي القراص:

يعتبر منقي جيد للدم فهو يساعد في علاج الإكزيما والأمراض الفطرية، وعلاج لحب الشباب، وكذلك يساعد في بناء كرات الدم.

 

DEAD NETTLE TEA

It is useful for eczema and some fungus diseases because of its blood purifier effect. Useful for acnes. It is hematinic.


YEŞİLÇAY

İdrar söktürüyor ve toksinlerin vücuttan atılmasını sağlıyor. Mide ve bağırsak problemlerini hafifletiyor.Vücuttaki yağların yakılma sürecini hızlandırarak diyetleri destekliyor.Dolaşımı düzenliyor.

الشاي الأخضر:

يساعد على إدرار البول ويساعد الجسم على التخلص من الفضلات، وهو مريح للمعدة وعلاج لمشاكل الهضم، كما يساعد على عملية حرق الدهون والحمية، وينظم الدورة الدموية.

 

 

GREEN TEA

It is diuretic and removes toxins from body. Reduces stomach and intestinal problems. Supports diet by accelerating the burning of body fats. Regulates circulatory system.


IHLAMUR ÇAYI

Uykusuzluğu giderir.Öksürüğü keser, göğüs yumuşatıcı özelliğe sahiptir.Gribal enfeksiyonlara karşı ıhlamur faydalıdır.İdrar söktürücü, terletici özelliği vardır.

 

شاي الزيزفون:

يعالج الأرق، والكحة، ويعتبر من مرطبات الصدر، وهو مفيد ضد التهابات الجهاز التنفسي، ومدر للبول والعرق.

 

LIME TEA

Removes insomnia. It is antitussive. Useful for influenza. It has diuretic and sudatory features.

 


SİNAMEKİ ÇAYI

Kabızlığa karşı müshil olarak kullanılır.Basur, fistül, anal ve bağırsak ameliyatından sonra içilirse kolay dışkı yapımını sağlar.

شاي السينامكي:

يستعمل كمسهل فهو علاج لحالات الإمساك والبواسير و الناسور الشرجي، كما يستعمل بعد حالات جراحات الأمعاء فهو يسهل عملية الإخراج.

 

SENNA TEA

Uses as aperient against constipation. If it drinks after hemorrhoidectomy,fistula, anal and intestinal operations , it provides easly defecate .

 


ADA ÇAYI

Gece terlemelerini en aza indirger.İdrar söktürücüdür.Kadınlarda dölyatağı kaslarını uyarır. Aybaşı düzensizliklerini ve aşırı sancıları giderir.Menopoz dönemi sıkıntılarını azaltır.

شاي المريمية:

يقلل من التعرق الليلي، وهو مدر للبول في النساء، ويحفز عضلات الرحم، يقلل من مشاكل انقطاع الطمث، كما يخفف آلام الحيض.

 

SAGE TEA

Reduces night sweat. It is diuretic.  Stimulates myometrium. Removes menstrual irregularity and  pains.


PAPATYA ÇAYI

Hazmı kolaylaştırır. Gripten kaynaklanan ağrılara iyi gelir, göğsü temizler. Boğaz ve bademcik iltihaplarına, diş etlerinde olan apse ve iltihaplara faydalıdır.

شاي البابونج:

مسهل للهضم، وهو جيد بالنسبة لأوجاع الانفلونزا، ومنظف للصدر، ومفيد في علاج التهاب الحلق واللوزتين والتهابات اللثة.

 

CAMOMILE TEA

Supports digestion. Useful for aches which arising from flu. Uses at tonsillitis and dental abscess treatments.

 


SARI KANTARON ÇAYI

Sinirsel kaynaklı kekemeliklerde iyi neticeler verir.Menepoz sıkıntılarına karşı rahatlatma yapar.Adet sancılarını hafifletir, kas gevşetici etkisi vardır.İshale karşı çok etkindir

شاي العرن المثقوب:

يأتي بنتيجة في علاج العصبية الناشئة عن التأتأة في الكلام، ويعالج مشاكل انقطاع الطمث، ويخفف من تشنجات الحيض، وهو علاج فعال لحالات الإسهال.

 

AARON’S BEARD TEA

Useful for stutter which arising from nerves and menopause. Reduces menstrual pains. It has relaxant effect. It is effective on diarrhea.


GİNKGO BİLOBA

Unutkanlık için birebirdir.Beyin ödemini azaltır.Beyne olan kan akımını artırır.Zihinsel yorgunluğu azaltır.Gözlere faydalıdır.

شاي الجنكو:

هو جيد للنسيان. يقلل من تورم الدماغ. يزيد من تدفق الدم إلى الدماغ.يقلل من التعب النفسي.مفيد للعيون.

 

GINKGO BILOBA

It is useful for amnesia and eyes. Prevents wet brain illness. Reduces mental fatigue.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar
Yorumunuzu bırakın Kapat
Kapat